Categories

  • Brak kategorii

Search

Pokazy

Pokazy
Są elementem wielu imprez zarówno masowych, jak uatrakcyjniających prywatne, czy firmowe imprezy. Wychodząc naprzeciw zgłaszanym zapotrzebowaniom, wprowadziliśmy do oferty atrakcje z życia średniowiecza, które możecie u nas zamówić. Znajdziecie w nich m. in.:

1. Walki rycerskie

Walki rycerskie to element każdego wydarzenia nawiązującego do średniowiecza. Dobrze przeprowadzone są niebywałą atrakcją. CantaStudio proponuje kompleksową obsługę w zakresie pokazów walk rycerskich i inscenizacji, m.in:
– pojedynki 1v1
– walki bohurtowe 3v3
– scenki stylizowane
– ubieranie rycerza

W użyciu broń: miecz jednoręczny, półtoraręczny, miecz tasakowy, topór, buzdygan, kord, puklerz, pawęż, tarcze okrągłe, herbowe, etc.
Zapewniamy kompetentnego konferancjera.

 2. Tańce średniowieczne

Tańce średniowieczne to wspaniały relaks i widowisko. Dla najmłodszych, dla dorosłych i osób starszych. Cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem niezależnie od grupy wiekowej odbiorców. W ofercie CantaStudio znaleźć można:

– pokazy tańców dworskich
– pokazy tańców plebejskich
– warsztaty tańców
– opowieści o tańcach
– scenki rodzajowe z udziałem tańców
– tańce z publicznością

Bogate, barwne stroje tancerzy, ich doświadczenie i pogodne usposobienie oraz ciekawy program zjednają sobie życzliwość widowni zapewniając pozytywne oceny dla wydarzenia.

 3. Warsztaty rzemieślnicze – krawiectwo

Szycie, to temat ulubiony zwłaszcza wśród Pań. Przepiękne suknie, bogato zdobione, jakby wyciągnięte z ich marzeń – to recepta na sukces wśród damskiej części widowni, jaką daje warsztat krawiecki. Zwłaszcza, jeśli wzbogacony jest o możliwość samodzielnego wykonania elementu garderoby.

Warsztat rzemieślniczy i ekspozycja przykładów odtwórstwa odbywa się w pobliżu namiotu, bądź pod wiatą pokazową. W skład wyposażenia warsztatu wchodzą narzędzia krawieckie, drewniane miary, tkaniny, miejsca do haftu i ręcznego szycia.
Warsztat dla uczestników rozmieszczony jest przed namiotem, zlokalizowany na kocach i odgrodzony od ogólnie dostępnej części dla zwiedzających, aby dać możliwość uczącym się możliwość spokojnej pracy i zapewniającą bezpieczeństwo oraz komfort przestrzeń.

W ofercie warsztatu krawieckiego znajdują się:
– elementy krawieckie
– pokazy i warsztaty rzemiosła (projektowanie, rysowanie, krojenie, szycie, rodzaje szwów, łączenia, wykorzystanie materiału, etc.) – możliwe uczestniczenie w warsztatach maksymalnie 6 osób jednocześnie.
– ekspozycja gotowych produktów (suknie spodnie, wierzchnie, ubrania damskie i męskie, dodatki do strojów, nakrycia głowy, etc.)
– omawianie różnych aspektów szycia historycznego podczas warsztatów (ok. 1,5 h)

Możliwość łączenia pokazów rzemieślniczych (niższe koszty transportu).